Nehogy azt gondoljuk, hogy a 2 ajtó mínusz a vételáron is meglátszik. Pont fordítva. Kizstálgem? Nem, hanem felárat kérnek a sport modellért. A pro_cee'd nem kevesebb, hanem több. De mégis miben?
Sok vas, kevés üveg Még soha nem hallottam ennyi dicsérő megjegyzést egy koreai autóra. A formától kezdve a vezetési élményen át, a kényelmes belsőig mindenről nagy elismeréssel nyilatkozott, aki csak az autóra pillantott. A lelkesedésüket sajnos nagyon könnyű volt letörni, amikor szembesítettem őket a közel 6! millió forintos vételárral.Ezen kívül tényleg nincs más probléma az autóval, de így sokan érezhetik úgy, mintha egy 30 milliós luxuslakást kínálnának a nyóckerben.
Ha már ott van, akkor miért nem olcsóbb? Ha Kia, akkor miért adjak érte 100 ezer híján 6 milliót?20-tól 50-éves korig Jó a fara, muci! Kezdjük ott, hogy nem feltétlenül csak a 140 lóerős top felszereltségű járgányt választhatjuk. 3.599.000 forintos, 1,4-es szerepel a paletta alján. Akik most nagyon résen vannak, azoknak feltűnhet, hogy az ötajtós cee'd alapára 2.999.000 forint.A különbség abban rejlik, hogy a pro_cee'd-et nem adják oda a legócskább, klímát is nélkülöző felszereltséggel.
Igaz az azonos szintek közt is van némi különbség. Egész pontosan 100 ezer forinttal kerül több pénzbe minden pro_cee'd, az ötajtós változatokhoz képest. Éppen annyival, mint amennyivel az SW kerül többe.A háromajtós az ötajtós és a kombi cee'd is vállalható, gyakorlatilag kortól függetlenül. Az egyik egy fokkal vagányabb, fiatalosabb a többinél, a másikban több a hely, a harmadikban pedig még több.
A különböző varriánsok között 100 ezer a váltószám.Kívül-belül Célozz, tűz! Belül minden ugyan az, mint a korábbiakban. Nincs semmi meglepő húzás. Jó minőségű anyagok, ízléses színek, szimpatikus műszerfal, érthető kezelőszervek a kormányon. Hátul talán kevesebb valamivel a fejtér, illetve nem egyszerű kilátni sem a lőrésszerű ablakon keresztül a magas hátsónak köszönhetően.
Ez bizony a design áldozata lett.Az ablakok egyébként nem csak hátul lettek kisebbek. Az első szélvédőn kívül minden ablak szűkebb, győzött a fém az üveg felett.Sajnos teljesen világos, hogy nem fogunk 6 milliót adni egy Koreai autóért, ettől függetlenül nagyon meggyőző volt az autó teljesítménye, és ami a legfontosabb, a fogyasztása. Többnyire városi használat mellett is csak 6,7 liter volt. Hasonló teljesítményű dízelmotoroknál inkább a 8 liter körüli érték a megszokott. Nekem viszont akkor is inkább az 1,6-os CRDi az, ami tökéletesen megfelelne. Ide vele! (vezess.hu)