Szatmár Online - Hírek és Információk
FőoldalHelyiBelföldKülföld
Română
 

Partnerek

 

Negyven egyiptomi katona sérült meg Rafahnál

26.01.08 21:44

Negyven egyiptomi katona, köztük két tiszt sebesült meg az utóbbi két napban a Gázai övezet határán - közölte szombaton az egyiptomi külügyminiszter.

 

„Tíz-tizenkét rohamrendőr, huszonhat határőr és két magas rangú tiszt került kórházba, néhányan életveszélyes állapotban” - mondta Ahmed Abul Geit.

A külügyminiszter megígérte, hogy a biztonsági erők nem reagálnak a provokációkra, s átengedik a palesztinokat a rafahi határátkelőn, hogy bevásárolhassanak. Reményét fejezte ki, hogy az érintettek új határőrizeti rendszert tudnak kialakítani.

 

 

Egyes hírek szerint a Hamász fegyveresei rálőttek a határátkelőt ellenőrző egyiptomi katonákra, amikor megpróbálták feltartóztatni a palesztinokat. Rafahból a palesztinokat nem engedték ki Egyiptom más településeire.

Abul Geit megismételte Mubarak egyiptomi elnök meghívását, hogy a Hamász és a Fatah üljön tárgyalóasztalhoz Egyiptomban. Háled Mesaal, a Hamász Damaszkuszban élő politikai vezetője elfogadta Mubarak meghívását egy "feltételek nélküli párbeszédre".

Mahmúd Abbász, a Fatahot irányító palesztin elnök kijelentette: akkor tárgyal, ha a Hamász átadja a hatalmat a Gázai övezetben. Ismét felajánlotta, hogy az ellenőrzése alatt álló biztonsági erők átveszik a Gázai övezet határátkelőinek őrzését.  (Dunatv)

Hozzászólások (0)

Legyen Ön az első hozzászóló!

Új hozzászólás

Új hozzászólás

 
 
Programajánló

A Szatmárnémeti Északi Színház Harag György Tárulata bemutatja:

11.-én, pénteken 19 órakor – Légvár – Ady Endre bemutató bérlet...  [részletek]

A Nap Filmje

Reggeli a Plútón

21:50, Péntek (május 23.), m2

A film az 1970-es évektől követi nyomon Patrick Braden egy megnyerő,...  [részletek]

hosted by claus